Genital Bölge Estetiği dediğimizde;
– Genital Bölge yağlanması ve mons pubisin lipomatik
– Labioplasti ile cinsel organ ve iç dudakların estetiği
– Vajinada genişlemesine bağlı vajina daraltma
– Hymenoplasti; kızlık zarı dikilmesi
– Genital bölgeye yağ enjeksiyonu

Vajina daraltma operasyonu genellikle bir veya birden fazla normal vajinal doğum yapmış ya da çok zor kilolu bebek doğurma hikayesi olan hastalara uygulanmaktadır. Bu tür bozukluklar hem estetik durmamakta hem de cinsel ilişkide sorunlara neden olabilmektedir. Vajina daraltma; Vajinanın arka duvarından bir parça çıkarılır. Emilir dikiş kullanıldığından dikiş almaya gerek kalmaz. Bu operasyon ile cinsel ilişki sırasında çiftlere rahatsızlık veren gevşeklik hissini düzeltilir. Ayrıca operasyon sırasında eğer varsa stres inkontinans (hapşırma,ıkınma vs. gibi nedenlerle idrar kaçırma) veya diğer sarkmalar da düzeltilebilir. Genital estetikler genellikle sedasyon veya genel anestezi altında yapılır.

Hastaların beraberinde genellikle idrar kaçırma şikayeti olur. Ayrıca vaginasında ele gelen kitleden rahatsızlık duyar. Bu kişilerde vajinanın ön ve arka duvarına cerrahi düzeltme yapılır, idrar torbası ve bağırsağın vajen duvarına doğru sarkan kısmı toparlanır. Ameliyat yaklaşık 30-45 dakika sürebilir, ameliyattan sonra 1-2 saat gözlem odasında dinlenmenin ardından hasta yürüyerek evine gidebilmektedir. 4-5 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Genellikle eriyen dikiş iplikleri kullanıldığı için dikişlerinin alınmasına gerek yoktur.

Vajina İç dudakların şekli, rengi ve büyüklüğü ırk ve yaşa göre değişkenlik gösterir, İç dudaklar genellikle biri diğerinden ya daha büyük ya da daha uzun olduğundan simetrik değildir. Bunlar yapısal olabildiği gibi sonradan da gelişebilmektedir. İç ve dış dudak operasyonları kızlık zarına zarar vermez. Hamile kalmaya, cinsel ilişkiye ve orgazma engelde değildir.