Lipomatik ve Liposculpture, klasik liposuction (yağ alma) yönteminden farklı olarak Lipomatik isimli titreşimli bir cihazla yapılmaktadır. Yapılan işlem, yağ depolarının tüp ve vakum aleti ile alınması ile vücudun şekillendirilmesi işlemidir. Bu yöntem vücudumuzun kolun üst kısımları, meme, karın, popo, kalça, baldır, diz kapakları, bacak içi, basenler, ayak bileği, çene, yanaklar, boyun bölgesine uygulanabilir.

Lipomatik ile yağ alma işlemi, ağrısız FDA onaylı ve güvenilirdir. Tüm vücut bölgelerinde hassas ve yüksek hacimli yağ çıkarılmasına izin veren en güvenilir cihazlardan biri olduğu kanıtlanmıştır. Lipomatik ile yağ depolarının alınması ve vücudun şekillendirilmesi, estetik cerrahide otorite haline gelmiş akademisyenler tarafından dünyanın en iyi yöntemi olarak gösteriliyor. Bu işlem yağ alımının ardından deride onarım yaparak çok iyi sıkılaşma gerçekleştirir. Bu yöntemle yapılan uygulamadan birkaç saat sonra kişi rahatlıkla evine gidebilir ve aynı gün içerisinde işine dönebilir. Vücudun birkaç bölgesine yapılan uygulamalarda hastanın kısa bir süreliğine yatarak tedavisi gerekebilir. Kişi 2 gün sonrasında rahatlıkla Duş alınabilir. Bu süreçte uygulanan bölgelerde geçici morluk, şişkinlik, ağrı, yanma ve uyuşma hissi en az olabilen bir yağ aldırma yöntemidir. Bilinmelidir ki, morluk birkaç gün içerisinde ve şişkinlikler daha kısa süre içerisinde geçmektedir.

Lokal anestezi ile yapılması mümkün ayrıca kombine ameliyatlarda çok güvenli oluşu nedeni ile sık kullanmaktayız.

Daha güvenli ve daha konforlu bu uygulama ile istemediğiniz yağlarınızdan kurtulmak artık çok kolay.

Erkeklerde Lipomatik Kullanılabilir mi?

Evet erkeklerde lipomatik kullanılabilir.

Lipomatik ve Liposculpture Sonrası İyileşme Süreci

Pek çok Liposculpture tedavi yönteminde olduğu gibi hastanın ameliyat sonrasında bazı dikkat etmesi gereken noktalar ve uyması gereken kurallar bulunuyor. Bununla ilgili ayrıntılı bilgi doktorunuz tarafında sizlere verilmektedir.

Lipomatik operasyonu dokuya zarar verir mi?

Lipomatik operasyonu dokuya zarar vermez, çünkü kasa ya da kemiğe geldiğinde cihaz kendisi otomatik olarak durur, herhangi bir korkunuz olmasın.

Lipomatik Nedir?

Lipomatik bir cihaz operasyonudur, ameliyat değildir. Son teknoloji kullanılarak uygulanan yağ aldırma işlemidir.

Lipomatik Nasıl Uygulanır?

Yağ dokusundan çok ince kanüllerle yağ alımını sağlanır. Yağ dokuları yüksek oranda alındığı için işlem yapılan bölgede yağ alımı oluşmaz.

Lipomatik Kimlere Uygulanabilir?

Operasyon hiçbir risk taşımaz ve 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

Lipomatik Avantajları Nelerdir?

İşlem esnasında ve sonrasında hiçbir ağrı, sızı veya acı hissedilmez. * Sonrasında iz oluşmamaktadır. * Aynı gün sosyal hayata dönme konforu sağlar. * Kısa sürede gerginleşme ve sıkılaşma gözlemlenmiştir.