Göz altı morluklarının sebepleri birçok sistemik hastalığın semptomu olabildiği gibi yapısal veya genetik sebeplerden dolayı olabilir. Aşırı yorgunluk, sigara, alkol, uyuşturucu, uykusuzluk ve stresli yaşam gözaltı morluklarının nedenlerinden birisidir. Birçok tedavi şekli mevcuttur. Mezoterapi, prp, dermaroller tedavisi, lazer tedavileri, gözaltı estetik ameliyatı, gözaltı ışık dolgusu değişik tedavi şekilleridir.

Gözaltı morluklarının nedenleri nedir?

1- Gözaltı cildinin ince olması
2- Gözkapağı cildinin altındaki damar ağının belirgin olması
3- Gözaltı cildinin daha koyu renkli olması

Gözaltı mezoterapi uygulaması

Gözaltı morluğun azaltılmasına yönelik tedavi şeklidir. Ortalama 5-6 seanstan oluşan bir uygulamadır. Haftada bir uygulanır. 15 dakikalık bir işlemdir. Hem ciltteki morarmayı azaltır hem de ince kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Eyecell göz bakım uygulaması

Aşamalı bir göz bakım prosedürü olan eyecell kit ile göz çevresi kırışıklıklarında en etkili yöntemlerden biridir. Büyüme faktörleri ve peptit ile göz çevresi dokusunda iyileşme olurken, arbutin ile göz altı morluklarında gözle görülür düzelmeler gözlemleniyor. Eyecell göz bakımın etkileri; göz çevresi kırışıklık ve kazayağı çizgilerinde gerileme, gözaltı morluklarında azalma, göz çevresinde nem artışı sağlar.

Gözaltı dermaroller uygulaması

Göz çevresi dokusuna uygulama yapılmak üzere geliştirilmiş özel rolleri ile aktif içeriklerin doğru noktalara gönderilmesini sağlar. Bu tedavi, botanik kök hücre ekstratlarından ve biyo-peptidlerden üretilmiş ürünlerle gerçekleştirilmektedir. Dermaroller ile uygulanan ürünler sayesinde, göz çevresindeki koyu renkli halkaların giderilmesi, gözaltı torbalarının ve mimik kırışıklıklarının azaltılmasını sağlayan cilt bakımı ürünleridir.

Gözaltı dolgusu

Göz altı dokumuzda özel bir yağ dokusu vardır. Bu yağ dokusu septum denilen bir doğal bariyer ile korunur. Septum genetik nedenlerle yaşa bağlı bir artışla yağ torbası tarafından öne doğru itilir. Böylece göz altında boşluk ve çukurlar oluşur. Dolgular ile bu boşluklar ve çöküntüler aza indirilir. Çözüm bulunamayan sorunlarda ise tek yöntem göz kapağı ameliyatıdır.

Rafaello – Rönesans yöntemi

Gözaltı morluk tedavisinde bir diğer alternatif yöntemdir. Hyalüronik asit içerir. Cilt renginin tonunu ayarlar. Antioksidan etkisi mevcuttur. Cildin nemlenmesini de sağlar.

Gözaltı morlukları evde tedavi edilebilir mi?

Alanında uzman bir hekime başvurularak sorunun temel nedeni teşhis edilmeli ve tedavisine karar verilerek gerekli adımlar atılmalıdır.

Gözaltı morluklarından tamamen kurtulmak mümkün mü?

Göz altı morluklarında tedavi şekli ve vücudun tedaviye verdiği cevap hastadan hastaya değişiklik gösterebilir.Tedavinin başarılı olması için neden kaynaklandığının çok iyi bilinmesi gerekir. Doğru teşhis doğru tedavi ile gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Göz altı morlukları neden oluşur?

Göz altı morluklarının sebepleri birçok sistematik hastalığın semptomu olabildiği gibi yapısal veya genetik sebeplerden dolayı olabilir. Örneğin; göz ve burun akıntılarıyla birlikte damarlarda biriken kan, damarların belirginliğini arttırarak göz altı bölgesinde mor bir görünüm oluşmasına neden olabilmektedir.