Dolgun, dik ve uygun boyuttaki göğüs, kadın güzelliğinin en önemli öğelerinden biridir. Yapısal olarak veya gelişimsel faktörler nedeniyle göğüslerin arzu edilenden daha küçük, daha büyük veya sarkmış olması; kişinin yaşam kalitesini düşüren psikolojik problemlere neden olabilir. Güzel ve şekilli göğüslere sahip olmak şüphesiz ki birçok kadının arzu ettiği bir şeydir. Bu nedenle günümüzde birçok kadın gögüs estetiği operasyonunu tercih eder.

Göğüs Estetiği Operasyonları Nelerdir?
Göğüs estetiği operasyonları, göğüs dokusundaki istenmeyen değişikliklerin ve form bozukluklarının ortadan kaldırılmasını ve göğüslerin istenen forma kavuşturulmasını amaçlar. Göğüs dokusunun formunu kaybetmesi, bazen göğüs ucunun da genişlemesine yol açabilir. Bu durumda operasyon esnasında göğüs ucu boyutları da küçültülür. Yeni kuşak göğüs protezleri; farklı hacimleri, boyutları ve şekilleriyle çok geniş bir çözüm yelpazesi sunmaktadır.

Meme Büyütme Operasyonları
Göğüs büyütme operasyonlarında silikon yapıdaki göğüs protezleri aracılığıyla göğüslerin hacmi artırılır. Göğüs büyütme operasyonları tüm dünyada en hızlı artış gösteren estetik operasyondur.

Meme büyütme kimlere yapılır?
Ergenlik döneminden itibaren küçük göğüsleri olanlara
Hamilelik sonrası veya ciddi miktarlarda kilo veren hastalara
Meme kanseri sonucu memelerini yitiren hastalara
Doğumsal hastalıklarda memesi olmayan, küçük olan veya asimetrik olan hastalara
Meme boyutundan rahatsızlık duyup daha büyük memelere sahip olmak isteyen hastalara
daha simetrik, hacimli, dolgun ve dik göğüsler için ameliyat yapılır.

Meme büyütme operasyonu geçiren kişiler emzirebilir mi?
Bu soru kadınların en çok aklına takılan soruların başında gelir. Anne olmamış birçok genç kadın bu sebeple meme büyütme operasyonu yaptırmaya çekinirler. Ancak yapılan araştırmalar da göstermiştir ki, uygulanan protez emzirmeye engel oluşturmaz.

Meme Dikleştirme Operasyonları
Sarkmış göğüslerin tekrar dik bir konuma getirilmesi için yapılan cerrahi işlemdir. Göğüs (meme) dikleştirme operasyonlarında; göğüs başları olması gereken yere taşınır, göğüs dokusu şekillendirilir ve deri fazlası çıkartılır.

Göğüs Küçültme Operasyonları
Büyük göğüsler, yer çekiminin etkisi ile şeklini kaybeder ve sarkar. Göğüslerin alt tarafı sürekli terli ve havasız kaldığından zamanla tahriş olur, cilt problemleri ortaya çıkar. Göğüs küçültme operasyonlarında amaç, göğüslerin vücuda orantılı bir şekilde küçültülmesidir.

Kanser Sonrası Göğüs Onarımı
Göğüs kanseri, deri kanserlerinden sonra kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Göğüs kaybı fiziksel, sosyal ve ruhsal açıdan hastaları kötü yönde etkilemektedir. Göğüs onarımları ise, yaşam kalitesini yükseltmekte, ruhen ve bedenen iyileşme sağlamaktadır. Göğüs onarımları artık tüm dünyada göğüs kanseri tedavisinin bir parçası olarak kabul edilmektedir.